Šiaulių miesto valdžia – meras, Administracijos direktorius ir Tarybos nariai – sulaukė ikimokyklinio ugdymo įstaigų pagalbos prašymo su nemenku priekaištų prieskoniu. Atstovai pristatė opiausias problemas ir pateikė būtiniausių darbų sąrašą, kaip reikėtų tvarkyti griūvančius miesto lopšelius-darželius, kad pastatų būklė nebekeltų grėsmės mažųjų saugumui ir sveikatai.

Išsakyti opiausių problemų miesto valdžiai atvyko ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos atstovai, pačių įstaigų direktoriai, darželinukų tėvai, kiti suinteresuoti asmenys. Susitikimo dalyviai priminė, kad didžioji dalis miesto lopšelių darželių statyti prieš pusšimtį metų – daugelyje užsienio šalių tokius senus pastatus paprasčiausiai nugriauna ir stato naujus. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovai pabrėžė, kad papildomas finansavimas neišvengiamai būtinas pačioms įvairiausioms reikmėms, tačiau apie jokius ypatingus patogumus nė nekalbama – dabar svarbiausia užtikrinti darželinukų saugumą. Esą kai kurių darželių pastatų būklė tokia prasta, kad kyla grėsmė tiek mažųjų saugumui, tiek sveikatai. Tvarkyti reikia pačius elementariausius dalykus – nuo senos, nuolat gendančios elektros instaliacijos, dėl kurios bet kurią akimirką gali kilti gaisras iki itin prastos santechnikos ir šaltų pastatų sienų.

Šiuo metu Šiaulių miesto lopšelius-darželius lanko apie 4 600 vaikų. Kol kas šių metų biudžete ikimokyklinėms įstaigoms skirta 1mln. 800 000 eurų. Tačiau viliamasi, kad po šio kreipimosi bus numatytos papildomos lėšos. Tikimasi, kad šį klausimą pavyks parengti iki artimiausio miesto tarybos posėdžio, kuris vyks kovo 30d.

Straipsnis publikuotas etaplius.lt portale